Wykłady buddyjskie Cecilii Blasquez

08.05.2019 - 09.05.2019

Zapraszamy na wykłady podróżującej nauczycielki Cecilii Blasquez z Meksyku.


Program

Na wykłady zapraszamy wszystkich zainteresowanych buddyzmem Diamentowej Drogi. Również osoby, które miałyby kontakt z tymi naukami po raz pierwszy. 🙂

8.05 Środa
godz. 19:00 – wykład pt.: „Sześć wyzwalających działań”

9.05 Czwartek
godz. 19:00 – wykład pt.: „Miłość i partnerstwo w buddyzmie Diamentowej Drogi”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie trzeba się też wcześniej zapisywać ani specjalnie przygotowywać.
Można pomóc w organizacji wizyty nauczyciela – sugerowana darowizna 10 zł / wykład.


Cecilia Blasquez Albarrán – urodziła się w Meksyku w 1970 roku. Pierwszy kontakt z buddyzmem miała w wieku 19 lat w Domu Tybetu w Meksyku. Od tego momentu rozpoczęła praktykę medytacyjną. W 1991 spotkała tam swoich przyszłych nauczycieli – Lamę Ole i Hannah Nydahl i zaczęła praktykować buddyzm Diamentowej Drogi.
W 1996 pojechała z Lamą Ole i Hannah w podróż po Australii. Będąc już psychologiem, dodatkowo ukończyła w Sydney studia magisterskie z psychologii klinicznej. Przez 3 lata mieszkania tam, aktywnie uczestniczyła w życiu tamtejszego ośrodka. Od tego momentu podróżowała dużo z Lamą Ole i Hannah w Australii, Ameryce Łacińskiej, Europie i Stanach Zjednoczonych. Brała aktywny udział w tworzeniu grup medytacyjnych i ośrodków Diamentowej Drogi w Meksyku. Przyczyniła się również do powstania ośrodka Diamentowej Drogi w Metepec.
Cecilia pracuje jako psycholog kliniczny. Jest też zaangażowana w pomoc dla bezdomnych zwierząt. Fascynuje się malarstwem i jest fanką motocykli. Obecnie mieszka z mężem w niewielkiej miejscowości Lerma, niedaleko miasta Meksyk.